NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

Kalendarz

Linia czasu

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji realizuje przedsięwzięcia w zakresie wspierania i realizacji inicjatyw oraz projektów społecznych ukierunkowanych na edukację, sport, kulturę fizyczną, kulturę, dziedzictwo. Angażujemy się również w nowatorskie rozwiązania w różnych dziedzinach życia społecznego oraz propagujemy wykorzystanie nowoczesnych metod i form kształcenia kadr. Naszą misją jest promowanie edukacji poprzez sport i kulturę, promowanie aktywności fizycznej, promowanie dialogu międzykulturowego, upowszechniania wiedzy na temat dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

DIABETYCY I SPORTY EKSTREMALNE

Responsive image

Problem cukrzycy dotyka coraz większą ilość ludzi, bez względu na wiek. Coraz częściej cukrzyce diagnozuje się u dzieci i młodzieży. Wzrost zachorowań to efekt złej diety, brak aktywności fizycznej, a także uwarunkowania genetyczne. Początkowo wiadomość o chorobie powoduje załamanie, szczególnie wtedy, gdy dotychczasowe życie było wypełniony aktywnością fizyczną. Ustabilizowany rytm życia bez sportowej adrenaliny dla wielu osób symbolizuje koniec świata. Czy osoby chore na cukrzyce mogą uprawiać sport? Większość lekarzy z obawy o zdrowie pacjenta zaleca ostrożność i propaguje umiarkowane formy aktywności sportowej. Diabetycy natomiast udowadniają, że sport i cukrzyca nie wykluczają się, a choroba nie przeszkadza w spełnianiu swoich sportowych pasji. Nawet tych ekstremalnych.Cukrzyca jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych. Obecnie na cukrzyce choruje ponad 3 mln Polaków, a na całym świecie jest 200 mln diabetyków. Jest to choroba nieuleczalna, charakteryzująca się przewlekłym, zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. Wynika to z zaburzonego wydzielania lub działania insuliny - hormonu produkowanego przez trzustkę.

WYDARZENIE SPORTOWE

Responsive image

Wydarzenie SPORT GIVE CHANCE "Biegacze i rowerzyści na rzecz Europy bardziej otwartej i przyjaznej", organizowane przez Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji,to nie tylko sportowa rywalizacja diabetyków na trasach biegowych i rowerowych.

SPORT I CUKRZYCA

Responsive image

Cukrzyca jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych. Obecnie na cukrzyce choruje ponad 3 mln Polaków, a na całym świecie jest 200 mln diabetyków. Wzrost zachorowań to efekt złej diety, brak aktywności fizycznej, a także uwarunkowania genetyczne. Ale czy osoby chore na cukrzyce mogą uprawiać sport? Większość lekarzy z obawy o zdrowie pacjenta zaleca ostrożność i propaguje umiarkowane formy aktywności sportowej. Diabetycy natomiast udowadniają, że sport i cukrzyca nie wykluczają się, a choroba nie przeszkadza w spełnianiu swoich sportowych pasji. Nawet tych ekstremalnych.

EUROPA NA DOPINGU

Responsive image

Doping to obecnie najpotężniejsza broń w walce o najlepszy wynik sportowy. Uczciwość, zdrowie i zasady fair -play przestają być dla zawodników sprawą priorytetową. Te niedozwolone substancje potrafią zmaksymalizować parametry fizyczne każdego człowieka - zarówno profesjonalnego sportowca, jak i amatora.  Z myślą o zapobieganiu dopingowi w sporcie rekreacyjnym powstał międzynarodowy projekt Antydoping Green Seal. Projekt ten ma na celu chronić młodych ludzi przed stosowaniem dopingu, zaszczepić w nich idee walki fair-play oraz edukować na temat zagrożeń wynikających ze stosowania używek. Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji wraz z krajami partnerskimi: Hiszpanią ,Włochami, Belgią, Wielką Brytanią i Chorwacją bada przyczyny stosowania dopingu wśród młodych ludzi. Dodatkowo celem Antydoping Green Seal jest stworzenie sieci klubów sportowych, organizacji, centrów sportowych wolnych od dopingu. "Zielona pieczęć" przyznawana ośrodkom spełniającym założenia programowe projektu ma gwarantować bezpieczeństwo uprawiania sportu.

W PUŁAPCE DOPINGU

Responsive image

26 i 27.06.2018 r. w Warszawie Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji było organizatorem II wydarzenie w ramach projektu Antydoping Green Seal współfinansowanego z programu Erasmus+Programe, Key Action Sport. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 6 krajów partnerskich z Belgii, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii,Polski i Wielkiej Brytanii. Celem projektu jest naświetlenie problemu dopingu w sporcie rekreacyjnym, zwiększenie świadomości i zagrożeń wynikających ze stosowania używek oraz opracowanie programu walki z dopingiem.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: