NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

W PUŁAPCE DOPINGU

   26 i 27.06.2018 r. w Warszawie Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji było organizatorem II wydarzenie w ramach projektu Antydoping Green Seal współfinansowanego z programu Erasmus+Programe, Key Action Sport. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 6 krajów partnerskich z Belgii, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii,Polski i Wielkiej Brytanii. Celem projektu jest naświetlenie problemu dopingu w sporcie rekreacyjnym, zwiększenie świadomości i zagrożeń wynikających ze stosowania używek oraz opracowanie programu walki z dopingiem.Współczesny świat doprowadza kult ciała  do obsesji. O naszej wartości zaczyna decydować piękno i młodość, a nie nasz charakter. Najważniejsza staje się fizyczność, a inne wartości schodzą na dalszy plan. Ulegając ślepej dyktaturze ciała łatwo się pogubić i sięgnąć po rozwiązania, które dają szybkie efekty. A to najprostsza droga, aby doprowadzić organizm do dramatycznych zniszczeń. Wybór drogi na skróty zazwyczaj kończy się porażką, zwłaszcza wtedy gdy w grę wchodzi doping. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy osiągniecie swojego celu-wymarzonej sylwetki, określonej wagi, medalu - za wszelką cenę, ma dla nas samych wartość? Wybór takiej drogi wiąże się z niszczeniem własnego organizmu, oszukiwaniem bliskich osób, a także nieuczciwą rywalizacją.

  Antydoping Green Seal jest odpowiedzią na lukę edukacyjną, ponieważ większość kampanii i działań antydopingowych jest skierowana do sportowców uprawiających sporty zawodowe i wyczynowe. Grupę docelową projektu stanowią młodzi ludzie uprawiający sporty rekreacyjne, a także cała gama interesariuszy związana ze sportem rekreacyjnym.
  Na warszawskim spotkaniu partnerzy dokonali burzy mózgów na temat zaprezentowanych wyników badań i ankiet przeprowadzonych w kilku krajach europejskich.Wyniki te dostarczają danych do opracowania Antydopingowego Kodeksu Etycznego.W końcowym etapie projektu Antydoping Green Seal powstanie Antydoping Ethical Code dla wszystkich klubów i organizacji związanych ze sportami rekreacyjnymi w całej Europie.

Szczegółowe informacje:www.sportinstytut.pl

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: